خاویار شیلات و پرورشی ، تفاوت های مهم

ShilatVSBahoo2

یکی از مهمترین فاکتور ها برای خریداران گرامی خاویار، پرورشی یا شیلات بودن آن است. اما سوال اصلی اینجا مطرح می‌شود که اصلا تفاوت های خاویار شیلات و پرورشی در چه خلاصه می‌شوند؟!

ارزش غذایی خاویار شیلات و پرورشی

در وهله‌ی اول، لازم به ذکر است که تفاوت در ارزش غذایی در بین  این دو نوع خاویار یکسان میباشد.

خاویار دریایی یا همان خاویار شیلات، به علت آنکه ماهی های صید شده‌ی رندومی و پرورش نیافته اند، تحت هیچگونه کنترل کیفی تغذیه و رشد نبوده اند. همچنین، محدودیتی بر غذای مصرفی آن ها وجود نداشته است. بنابراین حیرت انگیز نیست اگر بگوییم امکان قرار داشتن مواد خطرناکی از قبیل جیوه در گوشت و خاویار این ماهی ها وجود دارد.

خاویار بلوگا رقم یک شیلات اغلب دانه های بزرگتری نسبت به دانه های خاویار پرورشی دارد. البته گفتنیست که عمل تخم گذاری توسط هر ماهی دریایی میتواند بارها قبل از صید ماهی و گرفتن خاویار انجام میشود که بعضا توانایی درشت تر بودن نسبت به خاویار پرورشی را داراست.

در مورد تجربه و لذت تناول خاویار شیلات و پرورشی، باید به این نکته اشاره کرد که خاویار های شیلات طعم تند تری دارد و آن ها که از ریشه عاشق غذا های دریایی هستند را بیشتر و بهتر جذب می‌کند.

پزشکان البته برای مصرف خاویار به بیماران خاویار پرورشی را توصیه می‌کنند. چرا که در محیط کاملا سالم و با نظارت دامپزشکی تهیه می‌شوند و در آن ها خبری از جیوه و بیماری های دریایی نیست.

خاویار پرورشی اکثرا تازه تر نیز هست. زیرا که سازمان شیلات برای کنترل بازار، مقداری از هر صید سالانه خود را در ماه های مختلف و به صورت بسیار محدود توزیع می‌کند اما خاویار پرورشی از لحظه‌ی صید در اختیار شماست.

لازم به ذکر میباشد که اجازه صید خاویار دریایی سالهاست که از طرف سایتس بین الملل قدغن برای 5 کشور حاشیه خزر جهت حفظ منابع میباشد و اجازه خروج از کشور را ندارد و فقط برای بازار داخلی قابل مصرف میباشد.