خاویار کلاسیک باهوخاویار، از خاویار ماهیان سوروگا و بری و در بهترین شرایط تولید، بسته بندی و توزیع می شود.

خاویار کلاسیک : سوروگا

یا همان خاویار ماهی اوزون برون که در بین انواع ماهیان خاویاری دریای خزر، کوچکترین اندازه را دارد. ازون برون به معنای “دماغ دراز” بوده و طیف رنگی آن از خاکستری روشن تا خاکستری تیره و گاها مشکی متغیر است و شایان ذکر است که این ماهی، از ماهیان پرورشی نیست.خاویار سوروگا دانه هایی ریز تر از انواع دیگر خاویار دارد و مدت زمانی که این ماهی به خاویار میرسد بین ۶ تا ۸ سال می باشد. طول این ماهی نیز به حدود ۱ متر میرسد و چیزی در حدود ۱۵ درصد از وزن این نوع ماهی را خاویار تشکیل داده است.

خاویار کلاسیک:  بری

از ماهی استروژن سیبری (Siberian Sturgeon) بدست میاید. این ماهی مربوط به آب های شمال روسیه بوده و به دلیل زمان کم مورد نیاز برای تولید خاویار، برای محیط های پرورش ماهی خاویاری، ایده آل است. رنگ این نوع خاویار طوسی تیره – مشکی می باشد و دانه های ریز تری نسبت به خاویار بلوگا و آسترا رقم یک دارد. وزن ماهی سیبری معمولا بین۳۰ تا ۵۰ کیلوگرم میباشد که از هر ماهی حدود یک کیلوگرم خاویار بدست میاید و معمولا بین ۵ تا ۷ سال طول میکشد که این ماهی به خاویار برسد. از آن جا که تفاوت خاویار دریایی و پرورشی این گونه و سوروگا، بسیار کم  است، گاها این دو را به عناوین یکدیگر صدا می زنند.

خاويار کلاسیک شركت باهو خزر با نام تجاري كلاسيك بدليل قيمت مناسب و طعم و ظاهر فوق العاده جزء محبوبترين و بهترین نوع خاويارهای اين شركت به شمار می‌رود.

بازگشت به لیست اصلی

دیدگاهتان را بنویسید