شرکت “باهو خزر” اولین توزیع کننده خاویار در ایران با بیش از ٢۵ سال سابقه در این زمینه و همچنین صادر کننده نمونه و تایید شده برای صادرات محصولات دریایی به اتحادیه اروپا و روسیه است.
توزیع خاویار در ایران از سال ۱۳۷۱ آغاز شد. چرا که تا قبل از آن به دلیل ضرورت کنترل صید ماهیان خاویاری و جلوگیری از صید قاچاق و تولید و فروش خاویار قاچاق، هیچ نوع خاویاری در ایران توزیع نمی‌گردید.
در سال ۱۳۷۱ شرکت “زیست ماهی ایران” با موافقت و تحت نظارت شرکت بازرگانی شیلات کار توزیع خاویار در بازارهای داخلی ایران را آغاز کرد و از همان ابتدای کار بهترین سرویس‌دهی را به مشتریان خود عرضه نمود که از جمله این سرویس‌ها می‌توان به تحویل خاویار به درب منازل یا محل کار خریداران و همچنین ایجاد غرفه‌های فروش خاویار با فروشندگان آموزش دیده در بهترین سوپر‌مارکت‌های تهران در آن زمان اشاره نمود.
از سال ۱۳۷۴ شرکت “زیست ماهی ایران”، با همان مدیریت قبلی جای خود را به شرکت “چانچو” داد. کلمه “چانچو” در واقع لفظ گیلکی “شانه چوب” است و به معنی چوبی است که در گذشته برای حمل دسته‌های برنج بر روی دوش شالی کاران قرار می‌گرفته است. شرکت “چانچو” علاوه بر توزیع خاویار، به امر تولید و صادرات برخی از انواع محصولات دریایی نیز اشتغال داشته است. این شرکت برای اولین بار در کشور، ماهیان خاویاری را به صورت کاملا تازه به اروپا صادر نمود و همچنین برای اولین بار تولید کیلکا ماریناد شده و ماهی استورژن دودی شده و برخی دیگر از محصولات دریایی و لوکس توسط شرکت “چانچو” انجام شد. همچنین این شرکت اولین شرکت ایرانی بود که محصول شاه میگوی آب شیرین سد ارس را به صورت زنده به کشور‌های اروپایی صادر نمود که البته این فعالیت و بسیاری از فعالیت‌های ذکر شده هم اکنون نیز توسط شرکت “باهو خزر” ادامه دارد.
امر توزیع خاویار در شرکت “چانچو” بتدریج رونق یافت و محصولات ارزشمندی همچون کره و سس خاویار را با همکاری معروف‌ترین شرکت‌های لبنی و غذایی ایران برای مدتی تولید و به بازارهای داخلی عرضه کرد.
این شرکت در سال ۱۳۷۸ به عنوان صادر کننده نمونه محصولات دریایی کشور انتخاب شده و مدیر عامل “چانچو” به دریافت لوح تقدیر از ریاست جمهوری وقت مفتخر گردید.
تداوم کار تولید و توزیع محصولات دریایی لوکس و نیز فعالیت‌های شرکت “زیست ماهی” و “چانچو” در حال حاضر با شرکت “باهو خزر” است.

این شرکت از سال ۱۳۸۴ اقدام به تولید و صادرات برخی محصولات دریایی به اروپا و توزیع خاویار و ماهی استورژن دودی در ایران نمود. شرکت “باهو خزر” در سال ۱۳۸۸ به عنوان صادر کننده نمونه ی استان گیلان انتخاب گردید و در حال حاضر نیز تنها تولیدکننده ماهی استورژن دودی و برخی دیگر از انواع ماهیان دودی شده و بهترین و معظم‌ترین شرکت توزیع خاویار در کشور است. لازم به ذکر است که روش دودی کردن انواع ماهی در این شرکت بسیار متفاوت با روش‌های سنتی کشور بوده و با استفاده از ماشین آلات اروپایی و به همان شیوه معمول در کشورهای اروپایی انجام می‌پذیرد.
شرکت “باهو خزر” جهت عرضه خاویار در تعدادی از بهترین هتل‌های تهران و همچنین در ترانزیت پروازهای خارجی فرودگاه مشهد نیز غرفه فروش خاویار دایر نموده و همچنین از طریق وب‌سایت و فروش اینترنتی و بهترین سوپرمارکت‌ها و سوپر پروتئین‌های تهران و شهرستان‌ها اقدام به توزیع محصولات دریایی لوکس با کیفیت بالا نموده است.
این شرکت با کد پروانه بهداشتی ۹۳۵۰۲۰۲۱۹۱۰۶۱ با بهترین روش‌های عمل‌آوری، بسته‌بندی، نگهداری و حمل و نقل خاویار و همچنین با جدید‌ترین شیوه‌های عرضه این محصول در بازار آشنایی کامل داشته و همواره در تلاش است تا ضمن توسعه سبد محصولات خود، خاویار و محصولات دیگر را با بالاترین کیفیت و مطلوب‌ترین سرویس‌دهی به خریداران خود عرضه نماید. خاویار پرورشی شرکت “باهو خزر” از بهترین پرورش‌دهندگان ماهیان خاویاری ایران در سواحل جنوبی دریای خزر و با بهترین کیفیت تامین می‌گردد.