ماهی قزل آلا دودی باهوخاویار، یکی از جدید ترین و در عین حال یکی از پرطرفدار ترین محصولات دریایی باهو به شما می آید. طعم و بوی این ماهی دودی در کنار قیمت پایین و ارزش بالا، از جمله عوامل تبدیل ماهی قزل آلا دودی به چنین محصول محبوبی است. برای آن دسته از دوستانی که نمی دانند چگونه و با چه موادی این گوشت خوشمزه ی دودی را میل کنند، تصمیم گرفته شد تا این بلاگ را برای سهولت کار منتشر کنیم.

نحوه مصرف ماهی قزل آلا دودی

  • قزل آلای دودی به همراه سبزی پلو:

قزل آلا دودی باهو به دلیل دارا بودن بوی بسیار مطبوع و دلنشین دودی، فیله ی بسیار نرم و از همه مهم تر، آماده ی مصرف بودن، یک گزینه ی ایده آل برای استفاده در کنار سبزی پلوی دوست داشتنی ایرانی می باشد.

  • قزل آلای دودی در سالاد:

بسیار دیده می شود که در سالاد هایی مانند سالاد سزار، گوشت سفید را دودی و گاهاً باربکیو می کنند تا بو و عطر دودی را به سالاد اضافه کنند. حال، این آپشن با ماهی قزل آلا دودی باهوخاویار با کیفیت بالا و طعم رویایی، کار را بسیار ساده تر کرده است.

  • تست و بروسکتای قزل آلای دودی :

قزل آلای دودی در انواع نان به همراه پنیر خامه ای و سبزیجات معطر واقعاً بی نظیر است! بروسکتا و تست، از جمله ی آن نامزد های بهترین نقش مکمل برای ماهی دودی هستند. اگر پیدا کردن بروسکتا برایتان دشوار است، با این لینک به راحتی تهیه کنید: کلیک کنید

  • ماهی قزل آلای دودی به همراه دورچین:

تنها کافیست ماهی قزل آلای دودی و آماده مصرف باهوخاویار را گرم کنید، در کنار آن سیب زمینی، نخود فرنگی، هویج، چیپس، سوسیس و سس تارتار قرار دهید و لذت ببرید.

 

اگر تجربه ای در خصوص مصرف این محصول کم نظیر دارید، با ما از طریق شبکه های اجتماعی ما در میان بگذارید.

خرید ماهی قزل آلای دودی باهوخاویار

بازگشت به لیست اصلی